Hore ↑

21.03.2022

KRST KNIHY „100 ROKOV FUTBALU V SENICI“

Knižku „100 rokov futbalu v Senici“ dnes pokrstila zelenou trávou trojica kmotrov: jej autor Jozef Komorný, primátor Senice Martin Džačovský a trnavský župan Jozef Viskupič. Sekundovala im pri tom dvojica mladých hráčov Futbalovej akadémie FK Senica Martin a Patrik.

„Sto rokov v dejinách každej organizácie, teda aj tej športovej, predstavuje dlhý časový úsek, za ktorým treba vidieť obetavú prácu desiatok či stovák hráčov aj funkcionárov, ktorí sa každým rokom snažili priviesť futbal v Senici napriek mnohým ťažkostiam na najvyššiu možnú úroveň. Pri tomto významnom jubileu si s vďakou spomíname na všetkých hráčov, ktorým futbal Senici prirástol k srdcu a ktorí dlhé roky úspešne reprezentovali senický klub bez ohľadu na podmienky v tej-ktorej dobe. Poďakovanie patrí aj samotným fanúšikom, ktorí prejavovali senickému futbalu svoje sympatie, vyjadrovali priazeň a podporu,“ spomenul v príhovore primátor mesta Senica Martin Džačovský.

Na uvedení do života publikácie mapujúcej storočnicu senického futbalu nechýbali legendárni hráči, tréneri i funkcionári. Moderátor popoludnia Milan Ondruš, ktorý takisto svojho času niekoľko rokov pracoval pre senický futbalový klub, v spoločenskej sále mestského múzea vyspovedal nielen samotného autora publikácie, ale aj bývalých hráčov Alojza Polakoviča a Miroslava Rehu či súčasného Petra Pavlíka. Na krste nechýbal ani najvernejší fanúšik senického futbalu Vladimír Bradňanský. Spoločný potlesk prítomných patril do futbalového neba všetkým tým, ktorí už nie sú medzi nami a ktorých život bol významnou mierou dlhé desaťročia spätý s klubom – zazneli mená ako Fridrich Hutta a Ján Baďura, ktorému všetci hovorili strýc Ján.


Knižku o sto rokoch trvajúcej etape senického futbalu, ktorej vydanie finančne podporilo mesto Senica a Trnavský samosprávny kraj, si budú môcť športoví fanúšikovia zakúpiť v Informačnej kancelárii mesta Senica, ktorá sídli v dome kultúry na Námestí oslobodenia, kde bude v predaji od utorka 22. marca. V tento deň si budú môcť potenciálni záujemcovia zároveň nechať knihu podpísať jej autorom Jozefom Komorným v čase o 15:00 do 17:00 hodiny. Cena knihy s bohatým faktografickým a fotografickým materiálom je 20 eur.

logo_itre.svg logo_unia.svg