Hore ↑

14.08.2022

HEYDRICHIÁDA - výstava

Památník Lidice, příspěvková organizace Ministerstva kultury České republiky, Mesto Senica, Mestské kultúrne stredisko Senica, Peter Bača a Klub vojenskej histórie – Záhorie a Múzeum Senica vás srdečne pozývajú na slávnostné otvorenie výstavy HEYDRICHIÁDA, ktoré sa uskutoční v nedeľu 14. augusta 2022 o 15:00 hodine vo výstavnej sále Múzea Senica (bývalá Sokolovňa).

Výstavu HEYDRICHIÁDA zapožičal Múzeu Senica Památník Lidice, příspěvková organizace Ministerstva kultury České republiky, pri príležitosti pietneho pripomenutia si 80. výročia zločinov spáchaných nacistami v súvislosti s atentátom na zastupujúceho ríšskeho protektora Reinharda Heydricha.

"Táto výstava má dokonca niekoľko spoločných momentov s naším regiónom. Jedným z nich je napríklad skutočnosť, že občan Sobotišťa bol vodičom a strelcom tanku Lidice, s ktorým sa zúčastňoval oslobodzovacích bojov počas druhej svetovej vojny," načrtáva iniciátor výstavy z Klubu vojenskej histórie - Záhorie Peter Bača.

Výstava bude po jej slávnostnom otvorení prístupná v Múzeu Senica počas otváracích hodín Múzea Senica do polovice septembra 2022.

logo_itre.svg logo_unia.svg